BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13073169
*
nr 1307 3169
Bordslampfot
Keramik. Höjd: 21 cm
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 19:24:03
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampfot
nr 1307 3169
Bordslampfot
Keramik. Höjd: 21 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26